
Rövid leírás:
A játékosok egy képzeletbeli tárgyat adnak tovább, ami átadás után átalakul.
Jelleg:
Bemelegítés.
Hely:
Teremben és szabadtéren egyaránt. Kb. 5×5 méteres üres terület szükséges, ahol a csoport kényelmesen körbe tud állni.
Létszám:
5-30 fő (egész osztály számára is)
Életkor:
6 éves kortól
Időtartam:
2-3 perc
Elsődleges cél:
Figyelem fejlesztése.
Kreativitás.
Előkészítés:
A hely előkészítése (pl. asztalok, székek eltávolítása). 1 perc.
Az elhelyezkedéshez szükséges terület előkészítése.
Kellékek:
Nem szükséges.
Felvezetés:
A játékosok álljanak körbe a rendelkezésre álló területen!
Egy lehetséges kerettörténet:
“
Egy lehetséges kerettörténet:
„Nem régen volt Karácsony, amikor az emberek ajándékokat adtak egymásnak. Most mi is megajándékozzuk egymást, különleges ajándékokkal. Attól különleges, hogy láthatatlan. Csak mi vagyunk képesek látni. Most mindenki sorban átadja az ajándékát.”
A játék menete:
A játékvezető egy képzeletbeli tárgyat vagy élőlényt tart a kezében. Pár másodpercig fogja, és olyan mozdulatokat tesz, amiből ki lehet találni, hogy mi az a tárgy vagy élőlény. Pl. fejére húzza mint egy sapkát, pattogtatja, kosárra dob vele, mint egy kosárlabdával. A játékvezető ezután a képzeletbeli dolgot tovább adja a körben mellette állónak, aki azt átveszi. Az átvevő kezében ekkor ez a dolog átalakul valami mássá, amivé ő szeretné formálni. Ő is végez néhány mozdulatot, hogy ki lehessen találni, mi volt az.
A játékot némán játsszuk. Ha nem egyértelmű, hogy mi volt az átadott dolog, lehet találgatni.
A kieső játékosok: állhatnak karjukat feltartva a játéktéren, nehezítve a többiek tevékenységét.
Lezárás:
Amikor minden játékos sorra került, befejeződik a játék.
Feldolgozás, megbeszélés:
- Hogyan változott a lelkiállapotod (hangulatod) a játék során? Kézfelemeléssel jelezd! Ha lent a kéz, akkor azt jelzi, hogy rosszul, ha fent, akkor jól. Bal kezeddel mutasd a játék elején hogyan érzeted magad, jobb kezeddel pedig, hogy a játék végére milyen állapotba kerültél!
- Volt-e olyan dolog, ami számodra felismerhetetlen volt vagy mást láttál benne, mint amit a dolgot tartó szándékozott mutatni? Mi tévesztett meg? Mi az, ami miatt azonnal tudtad, hogy mi lehet az a dolog?
- Mikor volt könnyű dolga a kitalálóknak? Mikor nehéz? Hogyan segíthetjük a többieket abban, hogy könnyen kitalálják a mutatott dolgot?
- A következő menetben igyekezünk egyértelműek lenni, de az ajándékunk legyen különleges, meglepetés.
Variációk:
- Az átvevő megköszöni az átvett dolgot, megnevezve, hogy szerinte mit kapott. Pl. Köszönöm ezt az aranyos kis nyuszit. Az átadó: „Szívesen!”, vagy bármilyen verbális módon reagál a köszönetre. Amennyiben nem az volt az átadott dolog, mint amit az átvevő megnevezett, akkor az átadó ezt közölje. Pl. Lehet, hogy nyuszinak nézted, de ez egy virágcsokor volt.
- Adhatunk olyan ajándékot, ami valamiért az ajándékozóhoz kapcsolódik, lehet kifejezetten az ajándékozott számára kitalált ajándék. A játék végén megbeszélhetjük, hogy miért gondoltuk, hogy ez egy kifejező ajándék.
Biztonság:
–
Nyomtatás:
Hagyjon egy választ
Want to join the discussion?Feel free to contribute!